Czwartki lekkoatletyczne

Jesienna pogoda pozwoliła na zorganizowanie 3 zawodów pod nazwą Czwartki Lekkoatletyczne.  Zawody te skierowane są do uczniów szkół podstawowych, którzy mogą rywalizować w biegach na dystansie 60m, 300m, 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz wzwyż.

Pierwsze zawody odbyły się 2 października. Wystartowali w nich dwaj uczniowie z naszej szkoły. Szymon Pilichowski wziął udział w rzucie piłeczką palantową w roczniku 2007, zajmując 3 miejsce z rzutem na odległość 31m. W kategorii rocznika 2008 i młodszych wygrał Piotr Wieteska z rzutem na odległość 20m. Piotr jest jednak urodzony w 2009 i startuje ze starszymi zawodnikami.

Drugie czwartki odbyły się 11 października. Bardzo dobrze w tym dniu wystartował Szymon Pilichowski, zajmując dwa drugie miejsca w rzucie piłeczką palantową na odległość 33m, a także
w biegu na 300m z wynikiem 49,22. Na podium, zajmując 2 miejsce, stanął Wiktor Majewski z klasy Va, który w swoim pierwszym występie w skoku w dal uzyskał odległość 3,74m. Aleksandra Pieńkowska zajęła 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową na odległość 22m i 2 miejsce w biegu na 60m z wynikiem 9,78s. Amelia Siekiera w skoku w dal na odległość 3,1m zajęła 3 miejsce.

Ostatnie zawody odbyły się jesienią 18.10.2018r. Świetny występ w biegu na 60 m zanotowała Aleksandra Pieńkowska z klasy Va, która pobiła rekord szkoły z wynikiem 9,61s. W swoim debiucie w skoku w dal Zuzanna Kwaśniak zajęła 2 miejsce z wynikiem 3,58m.

Nauczyciel: Dominik Kuś