Popisowy występ pijarskich biegaczek w Ożarowie Mazowieckim

Sześć dziewcząt pijarskich szkół wystartowało w sobotę 13 czerwca w dwóch biegach w Ożarowie Mazowieckim: Olga Zasada, Julia Szymkowicz, Joanna Radosz, Róża Iwańska, Aleksandra Filipowicz oraz Gabriela Włodarczyk.

Głównym punktem tej imprezy sportowo-rekreacyjnej był XXVII Ożarowski Bieg im. Janusza Kusocińskiego na dystansie 10 km. Nasze reprezentantki wystartowały w dwóch biegach towarzyszących.

Najpierw wszystkie wzięły udział w IX Biegu Trzeźwości im. Bł. Księdza Józefa Jankowskiego (patrona Ożarowa Maz.) na dystansie 2500 m. Formuła tego biegu jest taka, że nie prowadzi się klasyfikacji zajętych miejsc, a każdy uczestnik, który go ukończy otrzymuje pamiątkowy medal. Ponadto wszyscy przed biegiem otrzymują jednakowe koszulki, a po biegu wśród jego uczestników rozlosowywanych jest kilka nagród rzeczowych. Szczęście w losowaniu dopisało Gabrysi Włodarczyk, która wylosowała niezbędnik turystyczny.

Następnie odbyło się kilka biegów młodzieżowych. Cztery nasze gimnazjalistki wystartowały w biegu na dystansie 1500 m w kategorii wiekowej 14-16 lat. Nasze zawodniczki zdominowały ten bieg. Zwyciężyła Joanna Radosz, 2. miejsce zajęła Aleksandra Filipowicz, na 3. miejscu finiszowała Gabriela Włodarczyk, a na 4. pozycji bieg ukończyła Róża Iwańska.

Wszystkie zawodniczki, które ukończyły bieg otrzymały pamiątkowe medale, a te, które zajęły miejsca na podium, otrzymały dodatkowo z rąk burmistrza Ożarowa Mazowieckiego nagrody rzeczowe. Asia Radosz otrzymała dwuosobowy namiot turystyczny, Ola Filipowicz –  piękny plecak oraz odtwarzacz MP-3, natomiast Gabrysia Włodarczyk otrzymała w nagrodę mini-odtwarzacz multimedialny.