TEATR

Teatr jest nieodłącznym elementem szkół pijarskich. Pozwala on na pokonywanie nieśmiałości i odkrywanie ukrytych talentów, związanych nie tylko z grą, ale i muzyką, śpiewem, reżyserią i zdolnościami dekoratorskimi.

Te pasje możemy realizować dzięki szkolnej scenie, świetnie wyposażonej garderobie i nowoczesnemu sprzętowi nagłośnieniowo – oświetleniowemu. Każde spotkanie z teatrem jest dla nas niezapomnianą przygodą dającą wiele radości i to z dwóch stron – osób zaangażowanych oraz widowni. Dodatkowo częste przedstawienia teatralne dają możliwość angażu do ról o szerokim spektrum osobowości.

   Gratką dla osób zainteresowanych teatrem zdecydowanie jest coroczny Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich, organizowany w naszej szkole. Jest to nie tylko możliwość do zaprezentowania siebie i swoich talentów przed publicznością z całej Polski, ale także okazja do poznania nowych interpretacji znanych oraz tych autorskich sztuk. 


Zajęcia z profesjonalnym aktorem


Nad naszymi umiejętnościami aktorskimi pracujemy na zajęciach teatralnych, ale również na spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Spotkania z profesjonalnymi aktorami są dla nas nie tylko źródłem nowej wiedzy, ale przede wszystkim niezapomnianą przygodą.


Przedstawienia dla wszystkich


Nasze przedstawienia nie są wystawiane tylko dla uczniów naszej szkoły. Zaproszenia kierujemy do wszystkich.


Garderoba


Mamy wielkie szczęście, że posiadamy tak wspaniale wyposażoną garderobę! Znajdziemy tam stroje na każde przedstawienie.


Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich


Co roku nasza szkoła organizuje Ogólnopolski Przegląd Teatrów. Zapraszamy gości ze szkół pijarskich z całej Polski. Mamy wtedy możliwość porównywania swoich umiejętności z innymi uczniami w naszym wieku.