SPORT

Sport to nie tylko zajęcia wychowania fizycznego. Poza lekcjami uczniowie mają możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Sport pozwala odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać oraz pogłębiać zainteresowania sportowe. Uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności w grach zespołowych czy sportach indywidualnych. Rozwijając swoje zdolności i sprawność, przygotowują się również do reprezentowania szkoły w zawodach sportowych. Zajęcia UKS/SKS dają uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać oraz pogłębiać zainteresowania sportowe.
W zajęciach mają możliwość uczestniczyć także absolwenci Pijarskiego Liceum.


Piłka ręczna


Piłka ręczna to chyba najbardziej lubiany sport w naszej szkole. Zajęcia te od lat cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dziewcząt i chłopców.


Piłka siatkowa i siatkówka plażowa


Piłka siatkowa i siatkówka plażowa
Czy na hali, czy na piasku – nie ważne, ważne że w doborowym towarzystwie, pod okiem trenera kształtujemy nasze umiejętności siatkarskie.


Biegi


Biegi
Sekcja biegowa działa w ramach Pijarskiego UKSu. Z roku na rok przybywa zawodników, a uczestnicy osiągają wiele sukcesów na przeróżnych imprezach biegowych, zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i sztafetach.


Pływanie


Pływanie trenujemy na SKSie docelowo na zawody, od początku roku szkolnego. Dlatego jeśli lubisz szczyptę rywalizacji i jednocześnie nie chcesz zostawić suchej nitki na przeciwniku to zajęcia idealne dla Ciebie 😉


Akrobatyka


Akrobatyka 
Na zajęciach z akrobatyki uczniowie mają możliwość podnoszenia swojej sprawności fizycznej i kształtowania prawidłowej postawy ciała, siły, zwinności oraz koordynacji, ale także rozwijania pozytywnych cech charakteru i odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, budowania zaufania. Jest to oryginalna propozycja skierowana do uczniów w różnym wieku, co pozwala na zawieranie międzyklasowych znajomości oraz czerpania inspiracji. Dodatkowo to okazja do poprawienia swojej estetyki ruchu, plastyczności, nabrania lekkości, ale także sprawdzenia swoich ograniczeń i przesuwania granic.

Pozytywnie zakręceni , uzdolnieni… przekraczamy swoje bariery

Wyposażenie


Wyposażenie
Szkoła dysponuje dwoma salami gimnastycznymi: dużą oraz małą, w której znajduje się m.in. sprzęt do gimnastyki, ćwiczeń przy muzyce, a także siłownia.