Udane występy pijarskich biegaczy w Głownie

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.13-osobowa grupa biegaczy UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego” uczestniczyła w VI Rodzinnym Pikniku Biegowym, który odbył się w niedzielę 11 czerwca w Głownie.

Pijarscy zawodnicy wystartowali w kilku biegach dla dzieci i młodzieży oraz w biegu głównym na dystansie 4750m i odnieśli dwa zwycięstwa, czterokrotnie stawali na drugim stopniu podium i dwukrotnie na trzecim.
Zwycięstwa odnieśli Julia Szymkowicz i Jakub Szram w biegach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1150m.

Drugie miejsca w swoich biegach zajęli: Bartosz Lus w kategorii chłopców klas I-II szkół podstawowych na dystansie 500m, Aleksandra Szczurek i Jan Bryła w biegach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1150m oraz Piotr Popowski w biegu głównym. Znakomity występ Piotrka był największą niespodzianką dla pijarskiej ekipy. Trzeba podkreślić, że jest to największe dotychczasowe osiągnięcie biegowe Piotra Popowskiego.
Trzecie miejsca w swoich biegach zajęli: Gabriela Włodarczyk w kategorii gimnazjalistek na dystansie 1150m oraz Anna Wojciechowska w biegu głównym w klasyfikacji kobiet.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, a ci, którzy zajęli miejsca na podium dodatkowo piękne puchary oraz torby z drobnymi nagrodami rzeczowymi.