Udany debiut Gabrysi Włodarczyk w biegu na dystansie 10 km

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.W niedzielę 03.06.2018 r. w Niewiadowie odbył się IV Bieg w Niewiadowie – Razem po Zdrowie na dystansie 10 km, w którym wzięło udział 242 miłośników biegania na długich dystansach. Wystartowała w nim szesnastoletnia Gabriela Włodarczyk z UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego”, dla której był to pierwszy w życiu bieg na tak długim dystansie.

Debiut okazał się bardzo udany, ponieważ Gabrysia znakomicie poradziła sobie zarówno z długim dystansem, jak i z towarzyszącą upalną pogodą. Dystans 10 km pokonała w czasie 51,19 min i w gronie 61 kobiet zajęła 14 miejsce oraz zwyciężyła w kategorii wiekowej K16, czyli 16-19 lat.

Warty podkreślenia jest fakt, że bieg ten wliczany jest do tegorocznego cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, a Gabrysia była jego najmłodszą uczestniczką.

W nagrodę otrzymała pamiątkowy medal oraz statuetkę za zwycięstwo w kategorii wiekowej, a także kilka drobnych nagród rzeczowych.

Wielką satysfakcję i zaszczyt sprawiło jej to, że nagrody otrzymała z rąk p. Wandy Panfil, mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku.