Znakomite weekendowe starty pijarskich biegaczy w Zgierzu oraz w Poddębicach

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Bardzo udany weekend zaliczyli zawodnicy UKS „Pijarskiego Klubu Sportowego”, bowiem wystartowali w dwóch imprezach biegowych i wywalczyli w nich 8 miejsc na podium, w tym 5 zwycięstw.
W sobotę 3 czerwca, 6-osobowa grupa pijarskich biegaczy wystartowała w biegach młodzieżowych towarzyszących XXXIV Biegowi „O Srebrne Czółenko Włókniarskie” w Zgierzu. Biegi te odbywały się na dystansie ponad 900m z podziałem na kategorie wiekowe.
Zwycięstwa wywalczyli: Julia Szymkowicz w kategorii licealistek oraz Michał Sobczak w kategorii gimnazjalistów.

Na drugim stopniu podium stanęli: Gabriela Włodarczyk w kategorii gimnazjalistek oraz Jakub Szram w kategorii licealistów. Wśród nagrodzonych mniejszymi medalami za miejsca IV-VI znaleźli się też Jan Kaźmierski (4. miejsce w kategorii gimnazjalistów) oraz Jan Bryła (6. miejsce w kategorii licealistów).
W niedzielę 4 czerwca, 4-osobowa grupa pijarskich biegaczy wystartowała w Poddębickim Biegu Bez Barier. Gabriela Włodarczyk oraz Michał Sobczak odnieśli zwycięstwa w biegach młodzieżowych na dystansie 2 km w kategorii gimnazjalistów, natomiast Julia Szymkowicz oraz Jakub Szram wystartowali w biegu głównym na dystansie 10 km.
Bieg ten ukończyło 315 biegaczy, w tym 69 kobiet. Jakub zajął 16. miejsce w klasyfikacji open oraz 1. miejsce w kategorii wiekowej M16, czyli 16-19 lat, a dystans 10 km przebiegł w czasie 38,49 min., natomiast Julia zajęła 14. miejsce w klasyfikacji kobiet oraz 2. miejsce w kategorii K16, czyli 16-19 lat z czasem 50,01 min. Warto podkreślić, że był to jej pierwszy start w życiu na dystansie 10 km.