Dziewczęta Pijarskiego LO znów na powiatowym tronie w sztafetowych biegach przełajowych

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.Po ubiegłorocznym sukcesie, kiedy to dziewczęta Pijarskiego LO wygrały powiatowe i rejonowe sztafetowe biegi przełajowe, a w finale wojewódzkim zajęły wysokie 6.miejsce, przyszedł czas na tegoroczne zmagania, bowiem w poniedziałek 16 października na łowickich Błoniach, przy cudownej pogodzie, odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

Dziewczęta Pijarskiego LO zwyciężyły w zawodach powiatowych z ogromną przewagą nad sztafetami innych szkół. Biegnąca na pierwszej zmianie Róża Iwańska przybiegła do strefy zmian jako pierwsza i tego prowadzenia pijarskie dziewczęta nie oddały już do końca. Z każdą zmianą sukcesywnie powiększały swoją przewagę, która w końcowym efekcie wyniosła co najmniej 300m.

W sztafecie pobiegły: Róża Iwańska, Monika Wasilewska, Aleksandra Szczurek, Aleksandra Filipowicz, Weronika Sujak, Julia Macho, Sylwia Kazimierczak oraz Gabriela Włodarczyk. Rezerwowymi były Joanna Radosz i Katarzyna Wierzchowska.
W piątek 20 października dziewczęta będą rywalizowały w zawodach rejonowych w Rawie Mazowieckiej.