^Na górę strony

Zapowiedzi wydarzeń

mod

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

Dzień Kalasantyński

   25 listopada odbył się po raz kolejny w naszych szkołach dzień kalasantyński. Tym razem był poświęcony cnocie wytrwałości. Kolor w który ubierali się uczniowie, a także przyozdabiali klasy to niebieski.

   Wytrwałość przypomina nam o podążaniu do nieba nie zrażając się żadnymi przeciwnościami. Ten temat był obecny także w czasie porannych modlitw. Uczniowie przez cały dzień, w czasie przerw jako zadanie konkursowe mieli ułożyć przyniesione przez siebie puzzle z jak największej ilości elementów. Udało się zwyciężyć dwóm klasom, które ułożyły puzzle z 500 części. Były to klasy: VI a i klasa II PE. Do świąt Bożego Narodzenia uczniowie z Pijarskiej w Łowiczu pracują WYTRWALE, a może i na stałe wypracują te cnotę 😀. Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

 

 

 


 

 List na Dzień Kalasantyński - 25 października 2019r. 

    Biały dzień Kalasantyński poświęcony cierpliwości w szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. Dnia 25 października, jak każdego 25. dnia miesiąca odbył się w naszej szkole kolejny dzień kalasantyński. Tym razem został poświęcony cnocie cierpliwości.

    Uczniowie mają jako zadanie pracować nad tą cnotą przez najbliższy miesiąc, aby o tym pamiętać klasy zostały udekorowane w białym kolorze. W tym kolorze także przyszli uczniowie do szkoły zamiast mundurków. Rozpoczęliśmy ten dzień wspólną modlitwą na sali gimnastycznej w czasie której zastanawialiśmy się nad tym czym jest cierpliwość, a animatorzy odegrali scenkę ukazującą jak ważne jest ta cnota. Na drugiej przerwie praktyczną lekcją było milczenie, uczniowie mogli się komunikować ze sobą tylko za pomocą gestów.

    Na długiej przerwie natomiast odbyły się tańce pijarskie.  

    Wszystkim zaangażowanym w dzień kalasantyński, szczególnie animatorom i uczniom bardzo dziękujemy za miłą zabawę. Teraz pozostało 30 dni by wypracować w sobie cierpliwość.

 

 

 


 

List na Dzień Kalasantyński - 25 września 2019r.

 

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.