^Na górę strony

Zapowiedzi wydarzeń

mod

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

Justyna Jabłońska finalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Dużym sukcesem zakończyła swój udział w tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Justyna Jabłońska uczennica klasy II Pijarskiego LO. Została ona bowiem finalistką etapu centralnego, który odbył się na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 14 -15 marca 2015 r. Zawody centralne były dwustopniowe.

Najpierw odbyła się część pisemna on-line, w której uczestniczyło 110 olimpijczyków z całej Polski wyłonionych i zakwalifikowanych z etapów okręgowych. Następnie 66 uczestników z najwyższymi wynikami zakwalifikowało się do udziału w części ustnej, zapewniając sobie tytuł FINALISTY, a wśród nich Justyna. Dzięki temu osiągnięciu uzyskała ona prawo do zwolnienia z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie z jednoczesnym uzyskaniem najwyższego czyli 100% wyniku na poziomie rozszerzonym.

W tym roku tematem przewodnim olimpiady była „Rola ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego” 

W czasie olimpiady, z młodzieżą spotkali się: gen. Stanisław Koziej - szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Kukiz - wokalista i kandydat na Prezydenta RP oraz Zbigniew Jagiełło - Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego SA.

Do olimpiady Justyna przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki wiedzy o społeczeństwie p. Elżbiety Rutkowskiej.

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.