^Na górę strony

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

VI Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty

Zdjęcie użytkownika Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.20 grudnia tego roku w siedzibie naszej szkoły odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI Konkursu Czytelniczego pod hasłem  "Dylematy życiowe bohaterów literackich - człowiek w obliczu konieczności dokonania wyboru". Przypomnijmy, uczniowie liceum i gimnazjum musieli zmierzyć się z czterema tekstami literackimi: William Szekspir "Król Lear", Fiodor Dostojewski "Łagodna", Joseph Conrad "Lord Jim", Maria Dąbrowska "Noce i dnie". Zadanie nie było proste, ale uczestnicy konkursu dobrze sobie z nim poradzili.

W kategorii liceum pierwsze miejsce zajęła Joanna Radosz z Pijarskiego LO, drugie – Natalia Siejka, a trzecie – Katarzyna Jagoda, obie z I LO im.J.Chełmońskiego w Łowiczu. W kategorii gimnazjum zwyciężyła Agata Strugińska z Pijarskiego Gimnazjum, drugie miejsce zajęła Martyna Lesiak, również z Pijarskiego Gimnazjum, a trzecie Monika Bieguszewska z Gimnazjum w Kocierzewie Południowym. Wszystkim uczennicom „na podium” gratulujemy. Zdobyły cenne nagrody – za pierwsze miejsce – laptop, a za drugie – tablet. Również wszyscy uczestnicy dostali nagrody książkowe. Dziękujemy także nauczycielom opiekunom, którzy zachęcali i inspirowali młodych ludzi do sięgnięcia po nie najprostsze teksty literackie.

Podczas uroczystego zakończenia młodzież miała też okazję wysłuchać wykładu pani doktor Karoliny Kołodziej z Uniwersytetu Łódzkiego na temat Marii w życiu Henryka Sienkiewicza. Pani Kołodziej była, po raz kolejny, autorką pytań testowych, jak również oceniała napisane prace uczestników konkursu.

VI Konkurs Czytelniczy przeszedł do historii. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej – siódmej edycji tego konkursu. Jak zwykle, informacje o nim pojawią się w czerwcu 2017 roku.

Copyright © 2013. / 2014 Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu  Rights Reserved.